תרמילים לחייל

בלוג

תרמילים לחיילים במגוון דגמים באיכות גבוהה, נוחות מרבית ויכולת אחסון גדולה.

השירות הצבאי עומד בפתח וחלק מן ההיערכות עבורו כרוכה בבחירה של תרמיל לחייל. תיק זה יכיל את כל עולמו של החייל המתגייס וישפיע רבות על רמת הנוחות שלו במהל שירותו. תרמילים אלו ניחנים בחוזק, איכות ועמידות לאורך זמן בשונה מכל תיק אחר. בחנויות ישנו מגוון רחב של ציוד למטייל המתאים גם לחיילים, בין אם מדובר בחיילים קרביים או תומכי לחימה, אבל על מנת לבצע רכישה מושכלת וטובה של תרמיל איכותי יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיקלו על הבחירה באופן משמעותי:

  • נוחות
  • מחיר
  • נפח
  • חומר
  • תאי אחסון

משקל התרמיל

הפרמטר הראשון שיש להתחשב בו בעת בחירת תרמיל ללוחם הוא משקלו של התיק. אלמנט זה חשוב מאחר והחייל יבלה זמן רב עם התרמיל על גבו או במחיצתו. החומר אשר ממנו עשוי התרמיל צריך להיות קל משקל אך עדיין חזק כדי שלא יקרע וייהרס מהר כמו תיקים העשויים מבדי ריפסטופ עם חוטים חזקים המעניקים עמידות גבוהה. פשטותו של התרמיל מעידה גם משקלו – איבזורים שונים עלולים להיות כבדים ומיותרים ויש לשים לב למוטות חיצוניות ופנימיות אשר מחזקות את התיק מחד ומעלים את רמת משקלו מאידך.

מערכת אורתופדית לגב

הגב הוא האזור אשר בו יש להתחשב בבחירת התרמיל, הוא אחראי על יציבות הגוף ופיזור המשקל בצורה נכונה. תרמיל לחייל צריך להיות תיק עם מערכת גב המאפשרת התאמה מרבית לגודל, לצורה ותורמת ליציבות ותנועה קלה בתנאי שטח שונים. תרמיל חייל עם מערכת גב נכונה תעביר את המשקל אל האגן, תיישר את הגב ותהווה כמשענת חזקה עברו החוליות.

ישנם תרמילי גב לחיילים בעלי מערכות גב מתכווננות אשר מחלקות את העומס בין האגן לבין חגורת הכתפיים בדומה לפעולת מיטות מתכווננות שמתאימות את עצמן לגוף ומחלקות את העומס בצורה המיטבית. איכותו של התיק תאפשר התאמה של מערכת הגב על ידי רצועות מתכווננות ומערכת מוטות פנימית שמתעצבת עם הזמן אל צורת הגוף.

גוף תרמיל לחייל

נפח התרמיל הוא אלמנט נוסף בעל חשיבות מאחר והתרמיל יוכל ללוות את החייל גם לאחר השירות הצבאי אל עבר טיולים עתידיים. ככל שנפח התיק גדול יותר כך גם עצום יותר גודלו של המנשא אשר יוכל להכיל פנס, כלי עבודה ואמצעי ביגוד. רצוי שלא להגזים בעניין זה ולחשוב היטב מהי כמות הנפח הרצויה כדי לא להגיע למצב שבו המנשא ענק ואינו מתאים לגוף הנושא אותו.

אביזרים משלימים

לתרמילים רבים קיימים אביזרים שונים אשר מעשירים את איכותו של התיק ומעלים את רמת המוכנות שלו למצבים שונים:

רצועות הארכה

אלו הם רצועות הנמצאות בנוסף לרצועות הקשירה הקיימות ותפקידן להוסיף יציבות והתאמה למערכת הגב.

כיסי צד

אלמנטים המוסיפים נפח ומקומות אחסון לתרמיל מבלי להוסיף משקל רב ועומס. הכיסים הללו מנותקים מן התרמיל וניתן להכניס אותם אל התיק או לחברם לצדדיו. הכיסים הללו מגיעים לנפח של עד 2 ליטרים.

כיסוי נגד מים

רוב התרמילים אינם חסינים ועמידים בפני מים לכשעצמם, אבל הם מגיעים עם כיסוי הנשלף בעת הצורך המגן עליהם מפני חדירה של מים וגם כאן יש להבחין בין שני סוגים כיסויים:

  • כיסוי חצי – העוטף את התרמיל אך לא את המנשא ואותו מהדקים באמצעות רצועות כיווץ.
  • כיסוי מלא – עוטף את התרמיל באופן מלא והוא מגיע עם פתחים מיוחדים עבור רצועות מערכת המנשא. הכיסוי הזה יעיל הרבה יותר כאשר מדבור על אחסון התרמיל בתאי אוטובוסים ובהטענה ברכבות ושטח שיש בו שחיקה גדולה.

מנעול

החשש מפני גניבות אינו מתאדה במהלך השירות הצבאי ובגלל היכולת של התרמילים הללו לשאת ציוד רב יש גם צורך לאבטח אותו כראוי. התרמילים מגיעים עם האפשרות לנעול אותם בעזרת כבל ומנעול בנקודות שונים לאורכם ולרוחבם ואף לעגן אותם בצורה זו אל תאי המטען השונים בתחבורה הציבורית.

שמירה על התרמיל

התרמיל נועד לשימוש ארוך טווח אך גם אותו יש לדעת כיצד לתחזק בצורה טובה. יש לבצע בדיקת תקינות מדי פעם כאשר הוא מרוקן לגמרי מתוכן ולבחון אותו היטב:

  • יש לחפש אחר קרעים וחתכים שונים בריפוד ובגוף התרמיל.
  • יש לבדוק היטב את התפרים החיצוניים של התרמיל וגם את התפרים הפנימיים של הרצועות וכיסי התיק.
  • לבדוק את תקינותם של הרוכסנים הנמצאים בכל רחבי התרמיל.
  • לרסס מעת לעת את התרמיל בחומר דוחה מים על בסיס סיליקון שיעניק לו ציפוי נוסף ורמת אטימות בלי כיסוי מלא.
  • רצוי להחזיק בתרמיל ערכת תפירה מיוחדת המכילה טלאים, דבק, מחטים וחוטים מיוחדים שיקלו על התיקון המיידי בצורה נוחה ובטוחה.
נעלי הרים
אביזרים לנשק M16 למכירה

פוסטים קשורים

בלוג

נעלי הרים לגברים במבצע

נעלי הרים לגברים – כדי שהטיול יהיה מושלם! מתכוננים לצאת לטיול? מתכננים לכם טרק רציני ומלא ריגושים? ההיערכות ומסע הרכש…
בלוג

נעלי הרים

נעלי הרים המתאימות לתנאי שטח בנוחות מקסימלית ואיכות גבוהה. קטלוג נעלי הרים לקניה אונליין > נעלי הרים הפכו לאחד הפריטים…
בלוג

נעליים אטומות למים

נעלי הרים אטומות למים – זה מה שאנחנו צריכים לטיול מוצלח מתכננים טיול עוצמתי ומלא ריגושים? רוצים לטפס בהרי הארץ,…
Call Now Button preloader